Velkommen til vores kalender

Dato Aktivitet Arrangør Sted

September - 2017
23.09 Det Trænerskabte Motivationsklima Idrætsgymnastik Aarhus
23.09 - 24.09 Grand Prix weekenddommerkursus Grand Prix-Rytme Gymnastik Vejen
23.09 Springmodtagning Udviklingsprojekter Snedsted
23.09 Dommerkursus, Dobbelt Minitrampolin Dobbelt Mini Trampolin Gymnastikhøjskolen i Ollerup
24.09 Hjælpetræneruddannelsen – Karlslunde GymTræner Karlslunde
26.09 Kvalitet i børnegymnastikken - kursus Kvalitet i børnegymnastikken Frederiksberg
27.09 - 09.10 VM - Idrætsgymnastik Idrætsgymnastik Canada - Montreal
29.09 - 30.09 Loulé World Cup Trampolin / Tumbling Loulé, Portugal
30.09 Rytmeinspiration til konkurrenceserier i TeamGym TeamGym Taastrup
30.09 - 01.10 National mesterskab - Trin 4-6 Kvindelig Idrætsgymnastik Helsingør Gymnasium
30.09 Dommerkursus, Tumbling Tumbling Odense
30.09 GymTræner 1 – Trampolin - 1+2 Trampolin Strib / Fyn

Oktober - 2017
01.10 National mesterskab - Trin 4 Kvindelig Idrætsgymnastik Gefion - København
01.10 Førstehjælpskursus med Røde Kors Førstehjælpskurser (Røde Kors) Glostrup
01.10 Førstehjælpskursus med Røde Kors Førstehjælpskurser (Røde Kors) Viborg
02.10 TeamGym - Reglementskursus for forældre (Farum) TeamGym Farum
02.10 TeamGym - Reglementskursus for forældre (Odense) TeamGym Odense
03.10 Kvalitet i børnegymnastikken – kursus Kvalitet i børnegymnastikken Frederiksberg
03.10 Temaaften om rekruttering af trænere Vi Bevæger - Tweens Havdrup
07.10 SM Individuelt - U8-U14 Mandlig Idrætsgymnastik Flintholmhallen (Hermes)
07.10 JM Individuelt - U8-U14 Mandlig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
07.10 SM Hold - U8-U14 Mandlig Idrætsgymnastik Flintholmhallen (Hermes)
07.10 JM Hold - U8-U14 Mandlig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
07.10 National mesterskab - Trin 7-9 Kvindelig Idrætsgymnastik VGF centret
07.10 RSG træner/dommer kursus Rytmisk Sports Gymnastik Tåstrup
07.10 DM Master Rope Skipping Højbyhallen
07.10 DMT 1 - (sammen med Dancup 3) Dobbelt Mini Trampolin Haslev-Hallerne
07.10 Kvalitet i børnegymnastikken – kursus Kvalitet i børnegymnastikken København
07.10 DanCup 3 Trampolin Haslev-Hallerne
07.10 SLET Tumbling Flemming efterskole
07.10 Power Series 1 Tumbling Flemming efterskole
08.10 KLUB-kompetencer – ØST Udviklingsprojekter Herlev
08.10 KLUB-kompetencer – VEST Udviklingsprojekter Kolding
08.10 Hjælpetræneruddannelsen – Skensved GymTræner Skensved
08.10 Rope Skipping Dommerkursus Rope Skipping Odense
09.10 Springsikker-forening – Kick off Springsikker Vejle
14.10 Hold DM 1 runde - 2. div. finale Mandlig Idrætsgymnastik Gefion - København
14.10 DM Hold 1. runde Kvindelig Idrætsgymnastik Gefion - København
14.10 Kvalitet i børnegymnastikken - kursus Kvalitet i børnegymnastikken Frederiksberg
14.10 Ballet spot kursus Grand Prix-Rytme Gymnastik Odense
14.10 - 15.10 GymTræner 1 – Basis; Kokkedal GymDanmark Kokkedal
19.10 - 22.10 Northern European Championships Idrætsgymnastik Færøerne
20.10 - 22.10 GymTræner 1 – TeamGym TeamGym Kokkedal
21.10 Regional Mesterskaber Vest trin 1-3, hold Kvindelig Idrætsgymnastik SG Huset
22.10 Regional Mesterskaber Øst trin 1-3, hold Kvindelig Idrætsgymnastik Helsingør Gymnasium
22.10 KIB 2 - Kvalitet i Børnegymnastikken Kvalitet i børnegymnastikken Gadstrup
24.10 Inspiration til fysisk træning og talent udvikling Idrætsgymnastik Viborg
26.10 Inspiration til fysisk træning og talent udvikling Idrætsgymnastik Greve
27.10 - 29.10 Repræsentantsskabsmøde GymDanmark Brøndby
28.10 Førstehjælpskursus med Røde Kors Førstehjælpskurser (Røde Kors) Sorø
29.10 Inspirationskursus – spring & rytme Udviklingsprojekter København N
31.10 Temaften om foreningens synlighed Vi Bevæger - Tweens Brøndby

November - 2017
01.11 Springsikker forening Kick off Springsikker Ringsted
04.11 - 05.10 Rope Skipping Coaching - elitetrænere & sjippere Rope Skipping Fredericia
04.11 Hjælpetræneruddannelsen GymDanmark Nivå
04.11 DM Hold Finale Kvindelig Idrætsgymnastik Aarhus
04.11 Hold DM finale Mandlig Idrætsgymnastik Aarhus
04.11 DMT 2 Dobbelt Mini Trampolin Oplyses senere
04.11 SLET Tumbling Idrætscenter Vest
04.11 Power Series 2 Tumbling Idrætscenter Vest
04.11 DanCup 4 Trampolin Odense Idrætspark
05.11 Grand Prix Redskabs dommerkursus Grand Prix-Rytme Gymnastik Odense
05.11 Kursus for nye Rope Skipping foreninger Rope Skipping Fredericia
07.11 Træneren som rollemodel Vi Bevæger - Tweens Kolding
09.11 - 12.11 VM Trampolin, Tumbling og DMT Trampolin / Tumbling Sofia, Bulgarien
10.11 - 12.11 NM TeamGym TeamGym Sverige
11.11 - 12.11 National Mesterskaber trin 4-6, hold Kvindelig Idrætsgymnastik Flintholmhallen (Hermes)
11.11 - 12.11 GymTræner 1 – Basis; Holstebro GymTræner Holstebro
11.11 Førstehjælpskursus med Røde Kors Førstehjælpskurser (Røde Kors) Brøndby
11.11 DM Hold - U8-U14 Mandlig Idrætsgymnastik Viborg
12.11 Kvalitet i børnegymnastikken – kursus Kvalitet i børnegymnastikken Gistrup
16.11 - 19.11 25th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD AGE GROUP COM Trampolin / Tumbling Sofia, Bulgarien
17.11 Tøm redskabsrummet Udviklingsprojekter Havdrup
18.11 Kursus i skadesforbyggelse TeamGym Ringsted
18.11 - 19.11 AGG udtagelsekonkurrence - Alle rækker Æstetisk Gymnastik Helsingør Hallen
19.11 Klubtræf 1 område 3 Trampolin Kønghallen
19.11 SLET Trampolin Kønghallen
19.11 Klubtræf 1 område 2 Trampolin Holmagerskolen
25.11 National Mesterskaber trin 7-9, hold Kvindelig Idrætsgymnastik Aalborg Stadionhal
25.11 DM Senior Hold Trampolin Haslev-Hallerne
25.11 Landsholdsudtagelse juniorpiger TeamGym Oplyses senere
26.11 Landsholdsudtagelse juniordrenge TeamGym Oplyses senere
26.11 Klubtræf 1 område 4 Trampolin Lægårdens Idrætsefterskole
26.11 DM Individuelt - U8-U14 Mandlig Idrætsgymnastik Greve
26.11 Klubtræf 1 område 1 Trampolin Ishøj Idræts- og fritidscenter
26.11 Kvalitet i børnegymnastikken – kursus Kvalitet i børnegymnastikken Aalborg
27.11 Moms i foreningen Udviklingsprojekter Hjemme hos dig selv / i foreningen

December - 2017
01.12 AGG Dommergebyr Internationale Konk. 2017 Æstetisk Gymnastik Oplyses senere
16.12 Landsholdsudtagelse seniordamer TeamGym Oplyses senere
17.12 - 01.01 Landsholdsudtagelse seniorherrer TeamGym Oplyses senere

Januar - 2018
13.01 SLET Tumbling SG Huset
13.01 Power Series 3 Tumbling SG Huset
13.01 Klubtræf 2 område 4 Trampolin Idrætscenter Østermarken
13.01 AGG national stævne (13 eller 14 jan) Æstetisk Gymnastik Fyn eller Jylland
13.01 - 14.01 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
20.01 - 21.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Gladsaxe Idrætshaller
20.01 JM & JM åben (Hold) - Internationalerækker Rope Skipping Aalborg
20.01 JM & JM åben (Hold) - Begynderrækker Rope Skipping Aalborg
21.01 Grand Prix dommerkursus, Klar-parat-start Grand Prix-Rytme Gymnastik Bolbro skole, Odense
27.01 - 28.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Arena Randers
27.01 - 28.01 Udtagelse til Junior NM TeamGym TeamGym Randers
28.01 Kvalitet i børnegymnastikken - Workshop Kvalitet i børnegymnastikken Frederiksberg
28.01 SLET Trampolin Odense Idrætspark
28.01 Klubtræf 2 område 3 Trampolin Odense Idrætspark

Februar - 2018
03.02 - 04.02 DM 1. runde alle rækker / 2 dagsstævne Grand Prix-Rytme Gymnastik Greve Idræts Center
03.02 - 04.02 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Odense Idrætspark
03.02 SM & SM åben (Hold) - Internationalerækker Rope Skipping Allerød
04.02 SM & SM åben (Hold) - Begynderrækker Rope Skipping Allerød
04.02 Klubtræf 2 område 1 Trampolin Lundtoftehallen
04.02 Klubtræf 2 område 2 - Synkron Trampolin Stilling Hallen
24.02 SLET Trampolin Oplyses senere

Marts - 2018
03.03 ERSO Show Contest Kvalifikation Rope Skipping Oplyses senere
03.03 - 04.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Gladsaxe Idrætshaller
03.03 2-personers konkurrence Rope Skipping Oplyses senere
03.03 - 04.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Sæby
03.03 SM alle rækker Grand Prix-Rytme Gymnastik Farum
04.03 SM individuelt og gruppe - Rækker oplyses senere Rytmisk Sports Gymnastik Farum Arena
09.03 - 10.03 Landsholdssamling juniorbruttotruppen TeamGym Oplyses senere
10.03 - 11.03 Landsholdssamling seniorbruttotruppen TeamGym Oplyses senere
10.03 - 11.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde TeamGym Helsinge
17.03 DanCup 1 Trampolin Sundby Idrætspark hal 1
17.03 Jysk Mesterskab Grand Prix-Rytme Gymnastik Fyn - DHG
17.03 Fyns Mesterskab Grand Prix-Rytme Gymnastik Fyn - DHG
17.03 SM individuelt og gruppe - Rækker oplyses senere Rytmisk Sports Gymnastik Valbyhallen
18.03 SLET Tumbling Odense Idrætspark
18.03 Power Series 4 Tumbling Odense Idrætspark
18.03 Klubtræf 3 område 3 - Synkron Trampolin Strib Skole
24.03 SM Junior + Senior individuelt Rytmisk Sports Gymnastik Greve Idræts Center
24.03 - 25.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde TeamGym Grenaa Idrætscenter
30.03 - 01.04 Easter Cup 2018 - Aesthetic Group Gymnastics Æstetisk Gymnastik Greve

April - 2018
07.04 SM og SM Open i Sports Acrobatik Sports Acrobatik Svinning Hallen
07.04 JM og FM Individuelle Rytmisk Sports Gymnastik Esbjerg
07.04 JM og FM Gruppe Rytmisk Sports Gymnastik Esbjerg
07.04 - 08.04 Forbundsmesterskaberne mini 1. runde TeamGym Arena Nord
08.04 JM og JM Open i Sports Acrobatik Sports Acrobatik Oplyses senere
08.04 Gymnasternes Dag på Sjælland Region Hovedstaden Gladsaxe
08.04 Klubtræf 3 område 2 Trampolin Stilling Hallen
12.04 - 15.04 26th EM Trampolin, Tumbling & DMT Trampolin / Tumbling Baku, Azerbaijan
12.04 Efterskole DM Tumbling Bøvling Idrætsefterskole
13.04 - 15.04 Junior NM TeamGym TeamGym Finland
14.04 - 15.04 Forbundsmesterskaberne junior 1. runde TeamGym Roskilde Idrætshaller
14.04 DM Begynderrækkehold Rope Skipping Oplyses senere
14.04 Klubtræf 3 område 4 Trampolin Ry Hallerne
21.04 DM 2. runde Micro, Mono, Mini 8-10, mini 10-12 Grand Prix-Rytme Gymnastik Arena Randers
21.04 - 22.04 DM U12, U14 og U17 Individuel & Synkron Trampolin Halvorsminde Efterskole
21.04 - 22.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym Gladsaxe
21.04 - 22.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym Vejen
21.04 DM for hold Tumbling Oplyses senere
27.04 - 28.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde TeamGym Helsinge Hallerne
28.04 DM 2. runde Pige, Tween, Junior, Seniorfri, Senior Grand Prix-Rytme Gymnastik Sorø
28.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde TeamGym Helsinge Hallerne

Maj - 2018
05.05 Forbundsmesterskab, junior Tumbling Outrup Kultur og Idrætscenter
05.05 - 06.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde TeamGym Helsinge Hallerne
05.05 DM Internationale rækker Rope Skipping Oplyses senere
05.05 - 06.05 DM - 1. Runde i Sports Acrobatik Sports Acrobatik Fuglebjerg-hallen
05.05 DM Individuelt (Individuel tilmelding her) Rytmisk Sports Gymnastik Tåstrup
06.05 DM Gruppe (gruppe tilmelding her) Rytmisk Sports Gymnastik Taastrup
12.05 - 13.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde TeamGym Farum Arena
13.05 DM Indiv. + Gruppe - Alle ræker - INGEN TILMELDING Rytmisk Sports Gymnastik Tåstrup
17.05 Efterskole DM - Rytme Grand Prix-Rytme Gymnastik Vejstrup Efterskole
18.05 Efterskole DM - TeamGym TeamGym Odense Idrætspark
19.05 - 20.05 Forbundsmesterskaberne junior 2. runde TeamGym Odense Idrætspark
19.05 - 20.05 DM Æstetisk Gymnastik - Alle rækker Æstetisk Gymnastik Køge Bugt
26.05 DM Senior - individuelt og synkron Trampolin Odense Idrætspark
26.05 DM Senior - Tumbling Tumbling Odense Idrætspark
26.05 - 27.05 DM - 2. Runde i Sports Acrobatik Sports Acrobatik Hammel Idrætscenter
26.05 DM Senior og Junior - DMT Dobbelt Mini Trampolin
27.05 Forbundsmesterskaberne senior 2. runde TeamGym Arena Randers

Juni - 2018
02.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym Brøndby Hallen
08.06 - 09.06 Landsholdssamling seniorbruttotruppen TeamGym Oplyses senere
09.06 - 10.06 Landsholdssamling juniorbruttotruppen TeamGym Oplyses senere
28.06 - 01.07 Nordisk Mesterskab Idrætsgymnastik Idrætsgymnastik Farum Arena / Danmark
29.06 - 01.07 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere

Juli - 2018
14.07 - 20.07 EUROGYM GymDanmark Liège, Belgien
28.07 - 03.08 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere

August - 2018
02.08 - 12.08 European Championships Idrætsgymnastik Glasgow - Scotland
17.08 - 19.08 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
31.08 - 02.09 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere

September - 2018
14.09 - 16.09 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
16.09 - 21.09 Golden Age GymDanmark Pesaro Italien
28.09 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
29.09 Teamgym Landsholdenes testkonkurrence forud for EM TeamGym Helsinge

Oktober - 2018
01.10 - 12.10 Youth Olympic Games GymDanmark Buenos Aires, Argentina
05.10 - 07.10 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
06.10 - 18.10 Youth Olympic Games 2018 Idrætsgymnastik Buenos Aires - Argentina
06.10 Power Series 1 Tumbling Arena Midt
06.10 SLET Tumbling Arena Midt
06.10 DanCup 2 Trampolin Haslev-Hallerne
12.10 - 15.10 Landsholdssamling alle hold TeamGym Oplyses senere
15.10 - 21.10 EM TeamGym TeamGym Odivelas
25.10 - 03.11 World Championships Idrætsgymnastik Doha - Quatar

November - 2018
02.11 - 03.11 Landsholdenes Evalueringssamling TeamGym Oplyses senere
03.11 Slet Trampolin Oplyses senere
07.11 - 10.11 33th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD CHAMPIONSHIPS Trampolin / Tumbling St Petersburg, Russia
15.11 - 18.11 26th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD AGE GROUP COM Trampolin / Tumbling St Petersburg, Russia
17.11 - 18.11 AGG udtagelsekonkurrence - Alle rækker Æstetisk Gymnastik Sorø Hallerne
24.11 SLET Tumbling Vejstrup Efterskole
24.11 Power Series 2 Tumbling Vejstrup Efterskole

December - 2018
01.12 SLET Trampolin Oplyses senere
08.12 SLET Trampolin Oplyses senere

Januar - 2019
12.01 - 13.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
12.01 AGG national stævne Æstetisk Gymnastik Fyn eller Jylland
19.01 - 20.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
26.01 Power Series 3 Tumbling Odense V
26.01 - 27.01 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere

Februar - 2019
02.02 DM 1. runde: mikro, mono, mini 8-10, mini 10-12 Grand Prix-Rytme Gymnastik Sjælland
02.02 - 03.02 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
03.02 DM 1. runde: Pige, Tween, junior, senior Grand Prix-Rytme Gymnastik Sjælland

Marts - 2019
02.03 - 03.03 SM alle rækker Grand Prix-Rytme Gymnastik Sjælland
02.03 - 03.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
02.03 - 03.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
09.03 - 10.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
09.03 SM Individuelt - mini, rekrut, pre-junior Rytmisk Sports Gymnastik Sjælland
10.03 SM - Grupper alle rækker Rytmisk Sports Gymnastik Sjælland
16.03 Power Series 4 Tumbling Oplyses senere
16.03 - 17.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde Teamgym
16.03 Fyns Mesterskab Grand Prix-Rytme Gymnastik Jylland
16.03 Jysk Mesterskab Grand Prix-Rytme Gymnastik Jylland
17.03 SM Individuelt Senior og Junior Rytmisk Sports Gymnastik Sjælland
23.03 - 24.03 Forbundsmesterskaberne mini 1. runde Teamgym
30.03 - 31.03 Forbundsmesterskaberne junior 1. runde Teamgym

April - 2019
06.04 JM og FM Individuelle Rytmisk Sports Gymnastik Jylland
06.04 JM og FM Gruppe Rytmisk Sports Gymnastik Jylland
06.04 DM for hold Tumbling Oplyses senere
06.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde Teamgym
10.04 - 14.04 European Championships Idrætsgymnastik Szczecin - Polen
13.04 - 14.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
13.04 - 14.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
18.04 Efterskole DM - Tumbling Tumbling Oplyses senere
27.04 - 28.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
28.04 SLET Grand Prix-Rytme Gymnastik Oplyses senere

Maj - 2019
04.05 DM 2. runde Micro, Mono, Mini 8-10, mini 10-12 Grand Prix-Rytme Gymnastik Oplyses senere
04.05 - 05.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde Teamgym
04.05 Forbundsmesterskab, junior Tumbling Outrup Kultur og Idrætscenter
05.05 DM 2. runde Pige, Tween, Junior, Seniorfri, Senior Grand Prix-Rytme Gymnastik Jylland
11.05 DM Indiv. + Gruppe - Alle ræker - INDV. TILMELDING Rytmisk Sports Gymnastik Oplyses senere
11.05 - 12.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde Teamgym
12.05 DM Indiv. + Gruppe - Alle ræker - GRP. TILMELDING Rytmisk Sports Gymnastik Oplyses senere
18.05 - 19.05 Forbundsmesterskaberne junior 2. runde Teamgym
19.05 DM Indiv. + Gruppe - Alle ræker - INGEN TILMELDING Rytmisk Sports Gymnastik Oplyses senere
23.05 Efterskole DM - Rytme Grand Prix-Rytme Gymnastik Oplyses senere
25.05 DM Senior og Junior - DMT Dobbelt Mini Trampolin Oplyses senere
25.05 DM Senior - Trampolin Trampolin Oplyses senere
25.05 DM Senior - Tumbling Tumbling Odense Idrætspark
25.05 Forbundsmesterskaberne senior 2. runde Teamgym
25.05 - 26.05 DM Æstetisk Gymnastik - Alle rækker Æstetisk Gymnastik Oplyses senere

Juni - 2019
01.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym Brøndby Hallen

Juli - 2019
07.07 - 13.07 World Gymnaestrada Gymnastik For Alle Dornbirn, Østrig

Oktober - 2019
05.10 Power Series 1 Tumbling Silkeborg

November - 2019
23.11 Power series 2 Tumbling Svendborg
29.11 - 01.12 34th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD CHAMPIONSHIPS Trampolin / Tumbling Tokyo, Japan

December - 2019
05.12 - 08.12 27th FIG TRAMPOLINE GYMNASTICS WORLD AGE GROUP COM Trampolin / Tumbling Tokyo, Japan

Januar - 2020
11.01 - 12.01 Region Østdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
18.01 - 19.01 Region Vestdanmark Micro og Junior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
25.01 - 26.01 Region Vestdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere

Februar - 2020
01.02 - 02.02 Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken TeamGym Oplyses senere
29.02 - 01.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
29.02 - 01.03 Region Vestdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym

Marts - 2020
07.03 Region Østdanmark Talentrækken 1. runde Teamgym
14.03 - 15.03 Forbundsmesterskaberne micro 1. runde Teamgym
21.03 - 22.03 Forbundsmesterskaber mini 1. runde Teamgym
28.03 - 29.03 Forbundsmesterskaber junior 1. runde Teamgym

April - 2020
04.04 Forbundsmesterskaberne senior 1. runde Teamgym
18.04 - 19.04 Region Vestdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
18.04 - 19.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
25.04 - 26.04 Region Østdanmark Talentrækken 2. runde Teamgym
30.04 - 04.05 European Championships - Women Idrætsgymnastik Paris - Frankrig

Maj - 2020
02.05 - 03.05 Forbundsmesterskaberne micro 2. runde Teamgym
09.05 - 10.05 Forbundsmesterskaberne mini 2. runde Teamgym
16.05 - 17.05 Forbundsmesterskaber junior 2. runde Teamgym
23.05 Forbundsmesterskaber senior 2. runde Teamgym
27.05 - 30.05 European Championships - Men Idrætsgymnastik Baku - Azebaijan

Juni - 2020
06.06 Danmarksmesterskaber - alle rækker TeamGym
Hvad leder du efter?
Brug søgefeltet ovenfor eller kontakt os på forbundskontoret.
Nyheder
Se seneste nyhedsbreve her
Kurser og uddannelse
Kurser og uddannelse
Find inspiration til at blive en endnu bedre træner her
Læs mere her
Gymnastikevents
Uanset om du er bredde- eller konkurrencegymnast, har GymDanmark et tilbud til dig.
Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT -
Vi holder dig opdateret ugentligt
Facebook
Følg med på Facebook
Følg os på Facebook og kom tæt på gymnastikken
Youtube
Følg med på Youtube
Følg os på Youtube og se gymnastik når du vil
Instagram
Følg med på Instagram
Følg os på Instagram - Gymnastik i billeder og video
LinkedIn
Følg med på LinkedIn
Følg GymDanmark på Linkedin